Fazıl Say, “Mozart ve Mevlana”yı ilk kez Luzern’de buluşturacak

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say yeni bestesi iki bölümden oluşan “Mozart ve Mevlana” bestesinin dünya prömiyerini 6 Kasım’da İsviçre’nin Luzern kentinde yapacak.

Morning and Evening” adını taşıyan albümünü geçtiğimiz aylarda besteleyen Fazıl Say bir süre önce duyurduğu ama detaylarını paylaşmadığı “Mozart ve Mevlana” adlı yeni eserinden detaylar aktardı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Say yeni eserinin prömiyerinin 6 Kasım’da İsviçre’de yapılacağını da duyurdu.

“Derin felsefeler arayan, geleceği aydınlık bir dünya”

Fazıl Say yeni bestesi hakkında şunları söyledi: “‘Mozart ve Mevlana’ dünyada ilk seslendirilişi, 6-7 Kasım KKL Luzern. Doğunun büyük düşünürü Mevlana’nın şiirleri ile batının dahi bestecisi Mozart’ın müziğinden ezgilerinden esinlenmelerin buluştuğu, sembolik bir çağrısı olan, 24 dakikalık iki bölümlü eserimdir.

Fazıl Say’ın “Derin felsefeler arayan, geleceği aydınlık bir dünya” sözleriyle tanımladığı 24 dakikalık “Mozart ve Mevlana” eseri “Yine Gel” ve “Öğüt” bölümlerinden oluşuyor.

Fazıl Say yeni eseri hakkında son olarak “Çok gurur duyduğum bir kadro ile ilk seslendirilişi ve konser kaydı yapılacak. Kasım’da Luzern’deyiz. Buluşmak üzere” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir