TSK Armoni Mızıkası CHP’nin seçim zaferini kutladı, siyaset yasağı delindi iddialarına yalanlama

Yerel Seçimler’de CHP yüzde 37,77’lik oyla sandıktan zafer ile çıkarken Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bando ve Armoni Mızıkası’nın ordudaki siyaset yasağını delerek CHP’nin seçim zaferini kutladığı iddia edildi. Söz konusu iddiaya bazı basın yayın organları yer verirken, haberlere ilişkin İletişim Başkanlığı’ndan yalanlama geldi.

DMM’DEN YALANLAMA

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM)’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan ‘CHP’nin seçim zaferi Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bando ve Armoni Mızıkası tarafından coşku ile karşılandı. Ordudaki siyaset yasağı delindi’ iddiası doğru değildir.

“KARA KUVVETLERİ’NE BAĞLI BÖYLE BİR BİRLİK YOKTUR”

Türk Kara Kuvvetlerine bağlı Bando ve Armoni Mızıkası adlı bir birlik bulunmamaktadır. Armoni Mızıkası Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en eski ve köklü çok sesli müzik kurumudur.

“ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR ETMEYİNİZ”

1 Nisan 2024 tarihinde Armoni Mızıkası Komutanlığı tarafından Ankara’nın hiçbir yerinde prova dahil hiçbir faaliyet yapılmamıştır. Ayrıca ilgili tarihte Kara Kuvvetleri Komutanlığı binasında herhangi bir kutlama gerçekleştirilmemiştir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir